Jaro

3. dubna 2017 v 18:07
Trochu se zpožděním, ale přeci!

Jaro není jen ,,oblíbené" roční období pro alergiky. Je to čas, kdy se příroda probouzí, rodí se mláďátka a vše okolo kvete, my míváme jarní únavu a vadí nám změna času.... Já mám jaro moc ráda. Stačí otevřít okno a už slyším zpívat ptáčky ( trochu vtipné je, že já slyším spíše naše papoušky a zebřičky). Sluníčko se pomalinku probouzí a ukazuje, že už teď má sílu a pěkně hřeje. Já říkám, že je to posel léta, léto ho poslalo, aby jsme se více těšili na spálená ramena a otravný hmyz, ale také na dlouhé teplé večery, koupání a čas odpočinku.

Bydlím kousek od potoka a každý rok se přilétají hnízdit kachny, většinou jeden nebo dva páry. Je krásné je pozorovat a ráda se na ně chodím koukat. Snažím se je nevyplašit a stojím na míst, které je od hnízd dost daleko, ale výhled mám perfektní. Také ráda pozoruji pár čápů, který se uhnízdil na komíně opuštěné továrny. Pozoruji je při opravách jejich majestátního hnízda, při sezení na vejcích a při výchově mladých. Když společně odlétají zpátky do teplých krajin je mi po nich docela smutno.

Svoji zahrádku mám také moc ráda a nejraději na ní mám květinky, které tam nikdo nezasadil. Rostou si tam trochu neuspořádaně, ale to se mi právě nejvíce líbí. Nejvíce je tu sněženek. A právě sněženku mám raději než třeba růži. A není pravda, že je obyčejná nebo dokonce nudná!
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama