My lidé....

2. dubna 2017 v 15:16

Proč jsem se rozhodla napsat článek o lidech? Abych řekla pravdu, můj blog je o přírodě a vypadá to, že my lidé se jí už hodně vzdalujeme, ale stále k ní patříme ( a stále ji ničíme, ale najdou se i lidé, kterým na přírodě opravdu záleží a pomáhají jí). Někdy se ptám ke komu patřím já? Snažím se přírodě pomáhat, ale i já jezdím autem, používám výrobky z ropy.... Našlo by se toho mnoho, ale nebudu psát o sobě! Uvedu několik příkladů, jak by mohl obyčejný člověk přírodě pomáhat.

1. To je z ropy a to taky....
Ropa. To je jedna velká kapitola sama o sobě. Podívejte se okolo sebe a zkuste napočítat věci, které jsou z ropy ( jako třeba plast a z plastu je další hromada věcí). Všude se teď mluví o tom, že by měl každý omezit spotřebu igelitových sáčků a tašek, používat je třeba několikrát za sebou nebo je vyměnit. V tom jsem přírodě docela prospěšná, používám mnohem raději tašky z látky a mám k nim i pěkný vztah. Jednu mám z Anglie, další z Chorvatska, další z Prahy a nosím je podle nálady. Nejraději mám jednu s nakreslenou hlavou německého ovčáka ( mojí celoživotní psí lásky). Je pravda, že tahle taška není zrovna nová, proto jí nosím jen na menší nákup, velká by neunesla. Také by jsme prý měli kupovat potraviny bez obalu, jenže kupte si rohlíky a neste si je v ruce bez sáčku, že? Budou na Vás koukat jak na blázna.

2. Cestování a necestování
Když se řekne cestování nevybaví se mi cesta do práce, ale třeba dovolená nebo výlet. Ale určitě se mi vybaví auto ( přitom je tolik způsobů cestování). Pro přírodu je lepší jezdit hromadnou dopravou to ví snad každý. Zkuste si představit ulici plnou aut, v každém tom autě si představte jednoho člověka. Nebylo by lepší, aby bylo aut méně a stejný počet lidí seděl v jednom nebo dvou autobusech?

3. Les
Chodíte rádi na procházky do lesa? Já ano a moc ráda. A proto mi trhá srdce, že naše lesy pomalu mizí. A to vůbec není žádná katastrofa oproti kácení deštných pralesů! O pralesech jsem už psala v samostatném článku, ale náš les si také zaslouží pozornost. Uvedu další příklad : Byla jsem na týden ve Velké Británii a ukazovala jsem jedné anglické rodince z Londýna fotky naší republiky. Měla jsem tam fotky hradů, zámků, měst, ale také fotky českého venkova a přírody. A oni moc obdivovali naše lesy. Záviděli nám je a divili se, že je ještě nemáme všechny vykácené! Opravdu jsme taková malá zemička a máme tolik lesů a nevážíme si jich a to je veliká škoda.


Tak vidíte, nakonec nebyl tenhle článek jen o lidech.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Lenča Lenča | Web | 4. dubna 2017 v 16:38 | Reagovat

Pěkný článek! S tím kácením souhlasím, buďme rádi, co máme a zbytečně to neničme :-)

2 newsfromnature newsfromnature | E-mail | 4. dubna 2017 v 19:59 | Reagovat

[1]: Přesně tak! Lidé si bohužel neumí představit, co by se stalo, kdyby vykáceli všechny lesy....

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama