Psík mývalovitý v Česku

27. dubna 2017 v 20:43
Nejprve se chci omluvit, že teď blog trochu zanedbávám, ale jistě pochopíte, že jsou důležitější věci. Tento článek vznikl po rozhovoru s jedním myslivcem, protože jsem měla smíšené pocity a potřebovala jsem se vypsat a podělit se o můj názor.

Šlo o psíka mývalovitého, který je v Česku nepůvodním druhem a byl sem zavlečen z Asie, hlavně kvůli jeho chovu pro kožešinu (že jsem proti kožešinovým farmám snad ani nebudu psát, byl by to další článek). Jenže díky vysokému počtu mláďat ve vrhu, širokému spektru potravy a přizpůsobivosti se zde rozšířil a utlačuje některé původní druhy ( ovšem nikdo neřeší, že mýval není jediný nepůvodní druh u nás, který způsobuje problémy). Cituji z portálu http://zpravy.idnes.cz :
,,Požírá totiž chráněné druhy obojživelníků a bezobratlých, kvůli němu ubývají také ptáci žijící na zemi nebo v nižších křovinách."

Tak opravdu nevím, ale podle již zmíněného myslivce je jediné řešení: střílet, střílet, střílet! Neměli by se střílet spíše ti, kteří ho sem zavlékli? A opravdu jeho přítomností příroda trpí více něž tou lidskou? Ještě musím dodat, že je to jen můj názor (jako vše tady na blogu) a rozhodně nepodporuji vetřelce v naší přírodě.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 dinosaurss dinosaurss | Web | 29. dubna 2017 v 14:19 | Reagovat

Pravda, sám by se sem rozhodně jen tak nezavlekl, když je z Asie.. Osobně jsem se s ním volné přírodě setkal a zprvu jsem z toho byl docela zmaten, protože to není přímo to typické zvíře, které bychom v naší přírodě očekávali..

2 newsfromnature newsfromnature | E-mail | Web | 29. dubna 2017 v 21:27 | Reagovat

[1]: Já také měla tu čest, že mi mýval přeběhl přes cestu. Nejdříve jsem si myslela, že je to jezevec nebo snad velká kočka...  Až později mi došlo, že to byl velký omyl.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama